Existuje niekto, kto by nemiloval nakupovanie? Každý, kto sa dostane do víru plnenia nákupného košíka je v eufórií z nových vecí, ktoré budú za chvíľu jeho, ale nezamýšľa sa nad tým, či je nákup výhodný a či nie je šanca nakúpiť rozumnejšie. My máme pre vás 5 tipov, po ktorých budete majster v nakupovaní.

1. Nenakupujte za plnú cenu

Naučte sa povedať si nie pri plnej cene a nechajte tovar na svojom mieste. Ešte príde jeho čas. Počkajte si na výpredaje alebo hľadajte na viacerých internetových stránkach a porovnávajte ceny. Kamenné obchody zvyknú mať vždy sezónne výpredaje, kedy môžete nakúpiť naozaj výhodne a vo väčšom množstve.

2. Tesne pred výplatou

Nikdy, ale naozaj nikdy nenakupujte hneď po tom, ako dostanete výplatu. Vtedy máte pocit, že máte peniaze navyše a môžete si dopriať viac vecí. Avšak neskôr zistíte, že ku koncu mesiaca budete musieť rozmýšľať nad každým eurom. Choďte na to s rozumom a nakupujte až zo zvyšnej časti pred ďalšou výplatou.

3. Za hranice

Možno vám nakupovanie za hranicami zaberie viac času, no verte, že je výhodnejšie. Najmä čo sa týka drahších športových značiek, kúpite ich za lepšiu cenu v Rakúsku. Známe pre výhodné nákupy sú aj nemecké Drážďany, kde si môžete spraviť výlet spojený s väčším nakupovaním. A Londýn? Ten je nákupný raj!

4. Zľavové kódy

Pri nakupovaní na internete sa vždy pred potvrdením objednávky presvedčte, že máte zľavový kód, ktorý vám zníži hodnotu nákupu. Toto platí najmä na zahraničných portáloch, kde sa vám bez kódu ani neoplatí objednávať. Veľa e-shopov vám dá zľavový kupón napríklad za prihlásenie sa do newslettera.

5. Buďte v psychickej pohode

No a v neposlednom rade je dôležitý váš psychický stav. Ak nakupujete v depresii alebo psychickej nepohode, môžete sa na druhý deň zobudiť a vyčítať si minuté peniaze za veci, ktoré vlastne ani len nepotrebujete. Nenakupujte len preto, aby ste si zdvihli náladu alebo zahnali smútok.

Foto: pixabay.com