Balkánska krása a temperament sa nedá opísať slovom, len pravým cestovateľským zážitkom. Aj v prostredí bulharských pláží možno uniknúť od bežného turistického ruchu. Tento nadštandard zabezpečujú najlepšie hodnotené hotely v príjemnom, tichom prostredí s ponukou luxusných kúpeľov a rozľahlých bazénových komplexov. Pre plnohodnotný relax poskytujú svojim klientom komfortné priestranné izby v poschodových rezortoch. Nezabúda sa ani na detskú radosť a zábavu pri športoch a hre.

#1 Primoretz Grand Hotel and Spa ***** – hodnotenie hotela 9,8

Luxusný kúpeľný hotel sa nachádza priamo na pláži Čierneho mora. Hotel zabezpečuje vysoko nadštandardné služby. Je obklopený nádhernou prírodnou scenériou ďaleko od bežného turistického davu. Súčasťou služieb hotela je krytý bazén, fitness centrum a kúpeľné vybavenie s jedinečnými bahennými procedúrami, dažďovými sprchami či saunami. Vybavenie izieb umožňuje klientom zrelaxovať na veľkorozmernej posteli. V izbách je vlastná kúpeľňa, balkón, TV a aj minibar.

#2 Majestic **** – hodnotenie hotela 9,4

Hotelový rezort nájdete v severnej časti Slnečného pobrežia. Možnosti na relax, zábavu a nákupy sú návštevníkom k dispozícii buď priamo v hoteli, alebo v tesnej blízkosti. Ubytovanie je v komplexe viacposchodových budov. Ide predovšetkým o komfortné, priestranné dvojlôžkové izby. Disponujú moderným nábytkom, vlastným sociálnym zariadením, telefónom, klimatizáciou či satelitným TV. Na izbách nechýba ani minibar či trezor na cennosti. Dostupné sú aj izby pre hendikepovaných. Všetky sú nefajčiarske s balkónom alebo terasou. V obľube je wellness a spa centrum.

#3 Marina Royal Palace ***** – hodnotenie hotela 9,2

Hotelový komplex sa rozprestiera pri zátoke v blízkosti rezervácie Ropotamo. Súčasťou rezortu je päť moderne vybavených hotelov so službami na vysokej úrovni. V hoteli máte možnosť prenajať si trezor či úschovu batožiny. Dostupná je aj hlavná bufetová reštaurácia s nefajčiarskym salónom a terasou. V centre zdravia zabezpečujú masáže, saunu a aj turecké kúpele. V areáli je bazén pre dospelých a deti, slnečná terasa a multifunkčné ihrisko. Izby majú vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu. Pre zefektívnenie relaxu môžete požiadať o opatrovateľov k deťom a naplno sa venovať celému radu obľúbených vodných športov.

#4 Royal Palace Helena Sands ***** – hodnotenie hotela 9,2

Hotelový komplex je situovaný v severnej časti Slnečného pobrežia. Má priestrannú recepciu, hlavnú reštauráciu, lobby bar, bar pri bazéne a aj konferenčnú miestnosť. K vybaveniu hotela ďalej patrí zmenáreň, obchody, kozmetický salón či luxusné spa centrum. Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách s výhľadom na more alebo krajinu. Majú vlastnú kúpeľňu, sociálne zariadenie, balkón, klimatizáciu, trezor a minibar. Pre deti sú k dispozícii dva detské bazény so šmýkačkami. Pre dospelých napríklad relax vo fitness centre alebo pri adrenalínových vodných športoch.

#5 Riu Helios Bay **** – hodnotenie hotela 9,2

Moderný hotelový rezort sa nachádza v srdci obľúbeného Slnečného pobrežia. Rozľahlá piesočnatá pláž je vzdialená len 100 m. Hotel disponuje 358 izbami v päťposchodovej budove. K vybaveniu hotela patrí priestranná vstupná hala s recepciou, reštaurácie, bary, zmenáreň či trezor na cennosti. Nájdete tu obchodnú arkádu, fitness centrum či masážny salón. Vonku sú dva veľké bazény s terasou na opaľovanie a barom. Pre deti je taktiež zabezpečený bazén a množstvo ďalších športovísk. Izby sú dvojlôžkové s možnosťou až dvoch prísteliek. Majú sociálne zariadenie, klimatizáciu, satelitnú TV, chladničku a balkón. Možnosť požiadať aj o izbu pre hendikepovaných klientov so špeciálnymi potrebami. Dostupná je tu široká ponuka motorizovaných a aj nemotorizovaných vodných športov.

#6 Duni Royal Resort – Marina Beach **** – hodnotenie hotela 9,2

Hotelový komplex je vzdialený približne 3 km od centra Sozopolu. Je v tesnej blízkosti pláže. Ubytovanie umožňuje nádherný výhľad na prírodné scenérie. Je dostupné pre všetky vekové kategórie. Hotel je vybavený dvomi reštauráciami, bazénmi, barmi a aj konferenčnou miestnosťou. V areáli sa taktiež nachádza masážny salón, fitness centrum a detská sála s animáciami. Dvojlôžkové apartmány sú s možnosťou prístelky. Štvorlôžkové sú vybavené dvomi spálňami, obývacou izbou s prístelkou. Majú vlastný kuchynskú kút, kúpeľňu so sprchou a WC. Sú klimatizované, s balkónom a vlastnou TV. Rozhodne oceníte aj jazdu na vodných bicykloch, skútri či vo vodnom banáne.

#7 Siena Palace **** – hodnotenie hotela 9,1

Služby a vybavenie tohto hotela zastrešujú požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Hotel má priestrannú halu s recepciou, vonkajší bazén a reštauráciu s terasou. K športovým a relaxačným vybaveniam patria masáže, fitness centrum, detský kútik či požičovňa áut. Izby sú moderne zariadené, dvojlôžkové s možnosťou jednej prístelky. Klienti majú k dispozícii vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, klimatizáciu, balkón alebo terasu.

#8 Sol Nessebar Mare & Bay **** – hodnotenie hotela 9,1

Hotelový komplex je situovaný v príjemnom a tichom prostredí vzdialenom 1,5 km od centra Nessebaru. Jeho súčasťou je množstvo obchodov, reštaurácií a barov. Vonkajší hotelový areál tvorí rozľahlá terasa s bazénom a športovo-zábavná časť pre deti. Za príplatok sa tu môžete ubytovať v izbách s výhľadom na more alebo v komfortnejších izbách s výhľadom na more vo vyšších poschodiach. Taktiež sa dajú rezervovať rodinné izby. Zaujímavosťou služieb hotela je aj možnosť ubytovať domáce zvieratko s hmotnosťou do päť kilogramov.

Autor: Mgr. Tatiana Janoková | 4. január 2019