Pracuje tlačiareň vo vašej domácnosti na plné obrátky? Skvelé! Užívajte si však výhody týchto nových technológií šetrne aj vzhľadom na energie a financie. To je jedným z najdôležitejších odporúčaní pre každého vyspelého užívateľa. Ten si predsa dokáže veľmi jednoducho prepočítať skutočnú cenu za tlač dokumentov.

Tá sa odvíja od ceny, dostupnosti aj kvality náhradných dielov a náplní do tlačiarne. Ak sa u vás doma v priebehu jedného pracovného týždňa vytlačia desiatky školských a pracovných dokumentov, je čas na šetrné riešenia. Aj šetriť treba rozumne. Nie tak, aby ste negatívne zasiahli do funkčnosti tlačiarne.

V ďalšom prípade môžu veľmi rýchlo náklady na náhradné náplne prevýšiť cenu vášho lacnejšieho modelu tlačiarne. Určite nechcete patriť k skupine spotrebiteľov, ktorí sa dajú oklamať lacnými základnými produktmi. Neskôr si však priplácajú za doplnkové príslušenstvo. Ako si teda vybrať vhodnú náplň do tlačiarne, a to rýchlo a šetrne?

Uvádza sa, že ak spotrebiteľ vymení v priebehu 4 – 6 mesiacov dvakrát náplň, cenu lacnejšej tlačiarne preplatí. Výber náplne treba prispôsobiť predovšetkým typu tlačiarne, respektíve princípu, na akom pracuje. Kvalitný atrament do tlačiarní sa používa len v klasických atramentových, nikdy nie v laserových tlačiarňach.

Jednou z hlavných nevýhod bežných atramentových tlačiarní je vysychanie náplne. Samozrejme, až z dlhodobejšieho hľadiska. Aj napriek tomu neprehliadnite ani funkčné vlastnosti kvalitných laserových modelov. Tonery sú práškové a oproti atramentovým náplniam oveľa trvácnejšie.

Originalita verzus kompatibilita

Pri výbere náplne vždy disponujte informáciou aj o modeli, respektíve presnom označení vašej tlačiarne. Je uvedené priamo na tlačiarni. Tvorí ho názov konkrétnej značky, množstvo písmen a čísel za ním. Mali by ste vedieť aj typ originálnej náplne.

Dnes si spotrebitelia overujú predovšetkým kompatibilitu alternatívnych náplní. Kompatibilný toner do tlačiarne aj atrament je výhodný z hľadiska nízkej nákupnej ceny. Spotrebiteľ často dokáže ušetriť až 80% z ceny v porovnaní s originálnymi náplňami. Pri plnení kvalitným atramentom a práškom dosahujú ich funkčné vlastnosti takmer 100% zhodu s originálnymi. V takomto prípade dávajte pozor na novšie modely tlačiarní! Sú už zabezpečené ochranou proti kompatibilným náplniam. Čo je teda pre vás skutočne výhodnejšie a úspornejšie?

Foto: pixabay.com