Prirodzene kučeravé vlasy sú nádherné, divoké a nepredvídateľné zároveň. Na zdravé a krásne vlny vám ráno určite nestačí 5 minút pred zrkadlom. Starostlivosť o kučeravé vlasy je časovo náročná. Musíte sa vedieť vyhrať s každým jedným prameňom, inak budú kučery na divoko poletovať a strácať na objeme.

Ako dosiahnuť nádherné kučery?

Oveľa precíznejšie sa o svoje kučery starajte za bláznivého jarného a jesenného počasia. Pri zvýšenej vlhkosti majú vlasy oveľa väčšiu tendenciu krepatenia. Kučery sú krehké, skôr sa lámu a strácajú lesk. Mali by ste sa preto vzdať príliš silného chemického farbenia a aj melírovania.

Pre nízku tvorbu kožného mazu treba kučery pravidelne ošetrovať po celej dĺžke vhodnou vlasovou kozmetikou. Tak zabránite ďalšiemu oslabovaniu a potláčaniu prirodzených vĺn a kučier.

Kučeravé vlasy potrebujú hĺbkovú hydratáciu a dlhodobú fixáciu. Tú vám zabezpečia výživné bezoplachové krémy a gély. Pri kučerách je oveľa náročnejšie udržať vyživujúce látky vnútri vlasu. Špeciálna kozmetika pre kučeravé vlasy má obsahovať prirodzené olejové zložky. Jednotkou na trhu sú výťažky z palmového či kokosového oleja. Tak bude obnovená prirodzená vláčnosť od korienkov až po končeky vašich kučier.

Ďalej ich treba uchrániť pred zvýšeným tepelným pôsobením. Pre oživenie bohatých a dlhotrvajúcich kučier si vyberajte aj vhodné vlasové doplnky a prístroje. Fén na vlasy s unikátnou technológiu pre kučeravé vlasy automaticky zvolí vhodnú teplotu vysúšania. Vaše vlasy tak zostanú naďalej krásne.

Nesnažte sa o dokonalo hladký účes. Nechajte svoje kučery naplno zažiariť!

Efekt rovných vlasov bude zakaždým len krátkodobý. Nájdite radšej pre svoj účes ideálne vlny! Široké možnosti ponúka automatická kulma na vlasy so špeciálnou ochranou pre citlivú a jemnú štruktúru kučier. Vlasy si tak zachovajú prirodzenú vlhkosť a lesk.

Nedokážete si sama doma vytvoriť nádherné kučery? Možno ste sa stratili už v základných krokoch pri úprave a regenerácii vlasov. Aj na bežné zmývanie si budete musieť vyhradiť oveľa viac času. Mokré vlasy sú najkrehkejšie, a tak sa veľmi ľahko poškodia. Pri kučerách to platí dvojnásobne! Nikdy by ste si ich nemali rozčesávať naraz vo väčšom objeme.

Hrajte sa s nimi po jednotlivých prameňoch. Vlasy dosušte fénom, alebo lepšie difúzerom. Vaše vlasy môžu byť ešte krajšie! Presvedčia vás o tom špeciálne produkty pre úpravu vlasov značky BaByliss. Ide o revolučné produkty, ktoré reagujú na najnovšie trendy. Preto sa postupne stávajú súčasťou špičkových kaderníckych salónov, ale aj domácností vo viac než 60 krajín sveta. Zahájte aj vy ešte dnes revolúciu v úprave a vyživovaní svojich prirodzených kučier. Krásu vašich vlasov treba zvýrazniť, nie potláčať!

Fén na vlasy BaByliss Elegence je vhodný pre kučeravé vlasy

Foto: pixabay.com, notino.sk