Populárna kartová hra nie je ani zďaleka iba o šťastí a dobrých kartách. Skúsení a úspešní hráči sú tiež majstri blafovania, ktoré v tejto hre zohráva kľúčovú rolu. Ako sa dá dokonale zmiasť svojho protivníka a ukoristiť výhru aj bez tej najvyššej výhernej kombinácie? Niekedy to môže byť až priveľmi jednoduché a inokedy je to zas súboj všetkých vašich zmyslov a správneho rozhodnutia.

Poker

Pár dobrých pravidiel

Neblafujte proti nováčikom

Hráči, ktorí zasadnú k premiérovým hrám, sa väčšinou k blafovaniu ani len nedostanú a sústredia sa výhradne na svoje karty. Plytvať vašimi schopnosťami je preto zbytočné, keďže takýto súper si môže na ruke držať slabšie karty aj nevedomky a nakoniec vás pri záverečnom vyložení kariet šťastne prevýši.

Neopakujte rovnaké blafy

Naučiť sa správne blafovať vám zaberie nejaký čas. Takže túto natrénovanú znalosť určite nechcete stratiť. Preto si dobre zvážte, kedy sa budete snažiť svojich súperov zmiasť a kedy od tejto stratégie upustíte. Súperi by časté blafovanie hneď prekukli.

Zamerajte sa na jedného protihráča

Snažiť sa zmiasť celý stôl je príliš riskantné, a to najmä v pozícii, keď na ruke nemáte žiadne poriadne karty. Preto sa posnažte dostať do záverečného kola s jedným, maximálne dvoma hráčmi, na ktorých už vaša taktika môže byť účinnejšia.

Aj vzhľad rozhoduje

Pri dobrom blafovaní vedia rozhodovať aj drobné detaily. Posnažte sa zamedziť niektorým gestám rúk či mimike tváre, ktorá by odhaľovala vaše úmysly. Taktiež nezaškodí, ak stavíte na upravený vzhľad s adekvátnym oblečením. Klasický prvý dojem u ľudí funguje a pokiaľ ho na úvod získate, môžete v hre disponovať miernou výhodou.

Jednou z posledných rád, je dobré premyslenie výberu hracieho stola a súperov. Pokiaľ máte možnosť vedieť, ako veľmi skúsení hráči budú proti vám hrať, môžete zvážiť, do akej miery proti nim blafovať. Všetko totiž závisí od vašich schopností.

Na záver chceme prízvukovať, že blafovať by ste mali v každej hre aspoň občas. Pokiaľ sa tomu totiž vyhnete, konkurencia vždy zistí, že máte dobré karty na ruke. Vychádzali by totiž z predpokladu, že zlé karty v prvých kolách zahodíte.

Foto: Pixabay